Genel Bilgi

NATO GPU konektörü olan tüm hava araçlarının (uçak ve helikopterler) motorlarını hava aracında mevcut aküyü kullanmadan çalıştırmak maksadıyla üretilen START STICK, halihazırda dünyadaki en güçlü (28 kW) ve en hafif (4.5 kg) mobil, taşınabilir bir bataryadır. Lityum-Ion batarya sistemi olan StartStick, harici GPU ve dahili akünün kullanılmasına gerek kalmadan tam dolu şarjda 4 kez motor çalıştırma gücüne sahip (28 V, 1.350 A), periyodik bakıma kadar 4.000 kez motor çalıştırma ömrü olan, tek çalıştırma sonrası 30 dakikada dolan, tamamen boş olduğunda ise 3-4 saat arasında tam dolan, uçuş esnasında da şarj imkanı olan ve tüm havacılık standartlarına sahiptir. Özellikle helikopterlerin havaalanları yerine çoğu zaman pist dışı inişler, acil kalkışlar ve soğuk hava şartları gibi durumlar ile güvenlik güçlerinin sessiz kalkış ihtiyaçları kapsamında (jeneratör çalıştırmadan), çok pahalı olan dahili akünün yerine kullanılarak bakım onarım ve idame kolaylığı ve bunların maliyetinden tasarruf etme ve dahili aküye nazaran ucuz ve etkin bir çözümdür. Aviation Battery Systems LLC (ABD) firması tarafından üretilen Start Stick’in Türkiye ve komşu ülkelerde tek yetkili distribütörü olarak hizmetinizdeyiz.

 

STAR STICK : Helikopter/Uçak Motor Çalıştırma Harici Batarya Çözümleri

Dünyanın en güçlü ve en gelişmiş hava araçlarının (uçak, helikopter, İHA/Drone) harici taşınabilir Lityum-Ion batarya sistemi olan StartStick, harici GPU ve dahili akünün kullanılmasına gerek kalmadan tam dolu şarjda 4 kez motor çalıştırma gücüne sahip (28 V, 1.350 A), periyodik bakıma kadar 4.000 kez motor çalıştırma ömrü olan, tek çalıştırma sonrası 30 dakikada dolan, tamamen boş olduğunda ise 3-4 saat arasında tam dolan, uçuş esnasında da şarj imkanı olan ve tüm havacılık standartlarına sahiptir.

 

 

 


  


Özellikle helikopterlerin havaalanları yerine çoğu zaman pist dışı inişler, 
acil kalkışlar ve soğuk hava şartları gibi durumlar ile güvenlik güçlerinin sessiz

kalkış ihtiyaçları kapsamında (jeneratör çalıştırmadan), çok pahalı olan dahili akünün yerine kullanılarak bakım onarım ve idame kolaylığı ve bunların maliyetinden tasarruf etme ve dahili aküye nazaran ucuz ve etkin bir çözümdür.
Aviation Battery Systems LLC (ABD) firması tarafından üretilen StartStick’in Avrupa ve Ortadoğu Ana distribütörü olan Telemeter (Almanya) firmasının Türkiye’detek yetkili distribütürü olarak hizmetinizdeyiz.

 

 

 

 


Kataloğumuzu görmek için tıklayınız.