VODASAFE

Faaliyet Konusu: Boğulan İnsan Tespiti için El Tipi Sonar

GENEL BİLGİ

AquaEye®, kurtarma hedefini hızlı bir şekilde bulmak için Yangın Kurtarma, Cankurtaran, Kolluk Kuvvetleri ve Arama Kurtarma ekipleri tarafından kullanılmaktadır. AquEye, özellikle suda insanları aramak için yapay zeka kullanan ilk el tipi sonar cihazıdır.

Nasıl Çalışır?

AquaEye, su altındaki insan vücudunu tanımlamak için en son ultrason ve yapay teknolojilerini kullanan gelişmiş bir su altı tarayıcısıdır.

AquaEye, 50 metreye veya 165 fite bir sonar darbesi gönderir ve dönüş yankısını dinler. Aquaeye daha sonra hangi ekoların insan vücudundan gelen ekolarla eşleştiğine karar verir ve ekranda kaybolan kişilerin yerini gösterir.

AquaEye, 85.000 fit kare suyu 5 dakikadan daha kısa sürede tarayabilir.

Ekibiniz İçin Ne Yapar?

AquaEye el tipi sonar, kurtarma ekiplerinin bir olay yerine hızla erişmesini ve suya girdikten sonraki saniyeler içinde potansiyel kurbanların belirlenmesini sağlar.

Aquaeye, aramayı hızlandırmak için ekibin su altında kalma süresini kısaltarak ekibi güvende tutar.

Taşınabilir ve Dayanıklı

Sahil kurtarmada her saniye önemlidir, bu nedenle Aquaeye, al ve git durumları için tasarlanmıştır. Şarjı tamamen dolu haldeyken 8 saat boyunca sürekli olarak çalışabilir. Uzun süre kullanılmadan bekleme durumunda bırakılırsa, 2-3 ayda bir yeniden şarj edilmesi önerilmektedir.

AquaEye gerçek dünya koşullarında hayatta kalmak için tasarlamıştır. Tarayıcı kalitesi sağlamdır, yüzey haldedir, su geçirmezdir, tuza – kuma dayanabilir ve darbeyi sürdürmek için üretilmiştir.