LOGIPIX

Faaliyet Konusu: Yapay Zeka Tabanlı Akıllı Kamera ve CCTV Sistemleri (Computer Vision Technologies with AI, Video Content Analysis and Augmented Reality)

GENEL BİLGİ

Kritik Altyapı Tesisleri Video İzleme Çözümü

Çözüm, kritik altyapı alanlarını dışarıdan gelecek  müdahalelerinden ve iç tehditlerden etkili bir şekilde korumak için geliştirilmiştir. Logipix akıllı Video İçerik Analizi (VCA) ve Gerçek Zamanlı Karar Verme Desteği (RTDMS) işlevleri Kritik Altyapı Tesislerinde güvenli bir ortam sağlar ve yanlış alarm oranlarını en aza indirir.

Trafik İhlal Tespit Çözümü

Logipix, Trafik İhlal Tespit Çözümü gün boyunca çeşitli trafik ihlallerini otomatik olarak kesin ve doğru bir şeklide algılar. Çözüm, otomatik algılamadan başlayarak,  operatörler ve yetkililer tarafından kullanılabilecek derlenmiş bir ihlal paketinin oluşturulmasına kadar tam bir iş akışını sağlar.

Havaalanı Yer Trafiği Arttırılmış Gerçeklik Çözümü

LAARS, hava tarafı izlemeye genişletilmiş görüş ve bilgisayar tabanlı istihbarat getiriyor. Yer operasyonları üzerinde gelişmiş kontrol sağlar ve ayrıca küçük ve büyük olayların önlenmesine yardımcı olur. Çözüm, gelişmiş bilgisayar görme teknolojilerinin yardımıyla sınıfının en iyisi panoramik video izlemeyi sunar. Logipix VCA işlevlerini kullanan havalimanları, doğru nesne takibi, ihlal ve olası olaylarla ilgili anında uyarılar ve ayrıca uçak yer operasyon süreleri hakkında otomatik hesaplamalar elde eder.

Sınır Gözetim Çözümü

Çözüm, uzun, açık hava sınır bölümlerini izlemek ve çevredeki alanı birkaç kilometre yatay derinlikte sıfır kör nokta kalacak şekilde izlemek için tasarlanmıştır. Logipix, Sınır Gözetim Çözümü izlenen alandaki hedeflerin otomatik olarak algılanmasını, sınıflandırılmasını, izlenmesini sağlar ve operatörlere doğru karar verme desteği konusunda yardımcı olur.

Güvenli ve Akıllı Şehir Çözümü

Logipix Güvenli ve Akıllı Şehir Çözümü şehirlerde yaşayan insanların daha sürdürülebilir ve yaşanabilir bir çevre elde etmelerine yardımcı olur. Çözüm, otomatik trafik ihlal algılama işlevleri sağlar ve ayrıca halka açık büyük alanları, sokakları ve şehrin yollarını izleyerek şehirlerde güvenliğin sağlanmasına yardımcı olur.

Stadyum Video Gözetim Çözümü

Logipix Stadyum Video Gözetim Çözümü, stadyumlarda daha güvenli ortamlar sağlar. Çözüm, tribünlerin tamamını her bir bireyin tanınabilir olduğu 200-320 MP panoramik videolarla kapsar, her bireyi yüz tanıma standardında kayıt altına alarak stadyumlarda Hooliganizm’in engellenmesine yardımcı olur.

Akıllı Kamera Sistemleri

Akıllı kamera sistemleri yapay zeka tabanlı olup yüksek çözünürlüğe sahip görüntü yükleyicilerdir. Kayıt sistemi ile istenildiği zaman hafızasına almış olduğu görüntüyü izleme olanağı sunar. Günümüzde kullanılan kamera sistemleri geleneksel kameralardan farklı ve son derce gelişmiş özelliklere sahiptir. Birçok alanda kullanılan akıllı kamera sistemleri özellikle güvenlik anlamında son derce önem arz eder.  İçeriğinde mevcut olan sistemin doğru bir şekilde çalışması için lens seçimi, kayıt cihazı ve kamera seçimi kullanım açısından önem arz eder. CCTV akıllı kamera seçimi yapılırken öncelikle hangi alanda kullanım sağlanacak ise tercih edilen yere göre seçim yapılmalıdır. Kullanılan teknolojiye göre kamera çeşitleri ise,

 • Analog kameralar
 • IP kameralar

Yukarıda verilen akıllı kamera sistemleri çeşitlerine göre kamera modellerine sahiptir. Kullanım alanına göre değişen bu modeller ise,

 • Kutu kameralar
 • Bullet Kameralar
 • Dome Kameralar
 • PTZ Kameralar

Belirtilen kamera çeşitleri kullanım alanına göre değişmektedir. Seçim yapılırken CCTV akıllı kamera sistemleri kurulumunun en önemli aşaması lens seçimidir. Aynı zamanda bilinmesi gereken kriterler ise, kolaylıkla değişebilen harici lensler kolayca değişebilmeleri açısından ön plandadır. Kamera çözünürlüğü ve formatı da kullanıma bağlı olarak önemli boyutta ele alınmaktadır. En çok dikkat edilmesi gereken kısım ise lens, montaj ve bağlantı kısmına dikkat ederek seçim yapılmalıdır.

Akıllı Kamera Sistemleri ve Teknolojik Özellikleri

Yüksek teknolojiye sahip akıllı kamera sistemleri içeriğinde mevcut olan teknolojik özellikleri oldukça geniş kapsamda ele alınmıştır. Dışarıdan gelebilecek müdahalelere karşı önlem alınmasını sağlayan sistemsel özelliği ile birçok konuda fayda sağlar. Akıllı kamera sistemlerinde teknolojik özellikler ise

 • Çoklu güç aydınlatma modu
 • Değişken odaklı aydınlatma
 • 7g/bit saniye hızı
 • Akıllı görüntü iletimi
 • Rafa monte edilen muhafaza
 • Panaromik görüntüyü tek bir görüntü gibi yakınlaştırma
 • Sisli ve yağmurlu havalara özel olarak görüntü geliştirme algoritmasına sahiptir

Akıllı Kamera Sistemlerinde Modeller

Kullanım alanına göre fark yaratan akıllı kamera sistemi ve özellikleri geniş kavramda ele alınmış olup her birinde farklı bir sistem özelliği mevcuttur. Her model değişim göstermekle beraber farklı modellerin hakim olduğu akıllı kamera sistemleri model çeşitleri ise,

 • LOGIPIX One 200 Mp Silecekli Panaroma Kamera
 • LOGIPIX A 20 Mp Gündüz/Gece Kızılötesi (IR) Kamera
 • LOGIPIX 6 Mp PTZ
 • LOGIPIX IR Lazer Flash 500 W
 • LOGIPIX NVR
 • LOGIPIX NVR (Dış Ortam)

Belirtilen modellerde üretilmiş olup dış ve iç mekan için ayrı ayrı tasarlanmıştır. Her birinde çıkarılır lens özelliği ve yüksek çözünürlüğe sahip olması açısından en çok tercih edilen ürünlerdir.

Akıllı Kamera Sistemi Kurulumu

Akıllı kamera modelleri kurulumu oldukça kolay olmakla berber sistemsel özellikleri ile yüksek donanıma sahip cihazlardır. Teknolojik özellikleri arasında aynı anda birden fazla yakınlaştırma penceresi olan ürünler beyaz dengesi ve görüntü tonunu en iyi şekilde ayarlar. Hassas dikişli panaromik görüntü on adet üst düzey bir sensör kullanımı ile üretilir. Ekstra geniş ve dinamik sensörler yüksek hassasiyete sahiptir. Ürünler 20 fps kare hızına sahiptir. 200 Mp çözünürlüğün olması ile birlikte yüksek çekim gücü ve kalitesi sayesinde net görüntüler yakalar.

LOGIPIX her üründe sağladığı yüksek optimizasyon ile çekim esnasında hiçbir sorun yaşatmaz. İleri teknoloji ile üretilmiş olan her modeli kızılötesi görüş sağlamaktadır. Geniş alan izlenmesinde yüksek çözünürlük sağlar. En çok kullanılan kısımlar ise trafik ihlal tespit çözümüdür. Her ayrıntıyı yakalamanıza yardımcı olan Akıllı kamera sistemleri beklentiye uygun bir tasarıma sahiptir. Kolay monte edilen ürün aynı zamanda fark edilir bir çalışma teknolojisine sahiptir.

English English Turkish Turkish