INFODAS

Faaliyet Konusu: Siber Güvenlik (Data Diyotu ve Domeynler Arası Güvenlik Geçiş Kapısı (Cross Domain Security Gateway) Çözümleri

GENEL BİLGİLER

Veri Diyotu (tek yönlü) ve Domain’ler (internet&intranet) Arası Güvenlik Geçiş Kapısı (çift yönlü) ürünleri başta olmak üzere Siber Güvenlik çözümlerinde “NATO GİZLİ” gizlilik derecesinde NATO, AB ve Almanya akreditasyonu olan dünyanın en yetkin firmalarından olan, başta Almanya Silahlı Kuvvetleri olmak üzere NATO ve Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin Silahlı Kuvvetlerinde (drone/UAV, helikopter, uçak, fırkateyn ve denizaltılar, karargahlar) ve Avrupa Birliği üyesi devlet birimlerinde de kullanılan INFODAS’ın tek yetkili resmi distribütörü olmaktan gururluyuz. Hassas her türlü bilginin ağ mimarisi içerisinde tanımlanmış kurallar çerçevesinde sadece ihtiyacı olan sistem tarafından erişimine izin verilmesini garanti altına alan data diyotu aynı zamanda dışarıdan yapılabilecek (internet/telsiz/gps gibi sistemler dahil) her türlü siber saldırıya karşı ‘’Siber Zırh’’ sağlar. INFODAS tarafından geliştirilen Data Diyotu ve Domeynler Arası Güvenlik Geçiş Kapısı (Cross Domain Security Gateway) çözümleri, NATO ülkelerinin silahlı kuvvetleri unsurlarını her türlü siber saldırı tehdidine karşı korumaya ilave olarak NATO Ağ Destekli Yetenek (NNEC-NATO Network Enabled Capability) / Ağ Merkezli Yetenek (NCC-Network Centric Capability) konseptleri kapsamında müşterek harekatın güvenli bir şekilde icra edilmesini de sağlar. Link-16/22 vb. Taktik Data Link (TDL) mesaj formatlarını da destekler.

Kamu sektörü

Devlet ve savunma müşterileri, BT / Siber güvenlik uzmanlarımıza ve domeynler arası çözümlerimize güveniyor.
Dijitalleşme, tüm kamu sektörü etki alanlarını etkiler. BT süreçleri, hizmetleri, yetenekleri veya karar vermeyi değiştirir. İnovasyon, verimlilik ve etkinlik kazanımları için fırsatlar muazzamdır. Ancak bilgi teknolojisi aynı zamanda riskler de beraberinde getirir. Ağa bağlı kuruluşlar ve tedarik zincirleri, araçları veya diğer ağa bağlı cihazlar – Nesnelerin İnterneti (IoT) – kalıcı bir gelişim ve eski sistem durumundaki BT çözümleriyle birlikte, Siber Uzay’daki kötü oyuncular için her zaman yeni saldırı vektörleri sunar. Sosyal mühendislik, kimlik avı, virüsler, casus yazılımlar, kötü amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları, truva atları veya gelişmiş kalıcı tehditler (APT) tehdidi süreklidir ve herhangi bir kuruluşu günlük olarak etkileyebilir. Tıpkı istenmeyen veri kaybı veya sistem arızaları olabileceği gibi. Kamu sektörü kuruluşunuzun her ikisine de hazırlıklı olması gerekir.

1974 yılından beri hizmetlerimiz ve üst düzey güvenlik ürünlerimizle kamu sektörüne hizmet vermekteyiz.

  • BSI sertifikalı bilgi güvenliği hizmetleri sağlayıcısı,
  • BSI sertifikalı bilgi güvenliği danışmanlığı,
  • Bilgi güvenliği için BSI sertifikalı laboratuvar,
  • Alman / NATO / AB SECRET onaylı ürünler,
  • Güvenilir personel,
  • Bağımsız aile şirketi.

Müşteri projeleri

Alanlar Arası Çözümler
Secure Domain Transition (SDoT) ürün ailesi (donanım güvenlik araçları), farklı sınıflandırma seviyesindeki sistemleri birbirine bağlamayı sağlar. Ürünlerimiz, verilerin sınıflandırılmış sistemlere sunulmasını veya verilerin bu sistemler arasında güvenli bir şekilde değiştirilebilmesini sağlar. Yalnızca yüksek sınıflandırma düzeyine sahip bir alandan çıkmasına izin verilen veriler bunu yapabilir. SDoT ürünleri, yapılandırılmış veriler için filtreler veya serbest bırakma kararları için herhangi bir veri nesnesine kriptografik olarak bağlı olan güvenlik etiketleri kullanır. SDoT çapraz etki alanı çözümleri, dünya çapında karada ve denizde veri merkezlerinde, silah sistemlerinde, simülasyon ortamlarında veya indirme istasyonlarında bulunabilir.

Sınıflandırılmış Sistemlerin Penetrasyon Testleri

Müşterinin Siber Güvenlik konseptinin sürekli iyileştirilmesinin bir parçası olarak INFODAS, sınıflandırılmış sistemlerin sızma testlerini gerçekleştirir. INFODAS, özel olarak yapılandırılmış denetim dizüstü bilgisayarları ve BSI uyumlu bir süreç modeli kullanır. Kullanılan araçlar arasında pasif tarayıcılar (örneğin NMAP) yanı sıra aktif taramalar ve sistem müdahaleleri (örn.OpenVAS, Metasploit Framework) bulunur.

Gereksinim Mühendisliği

Müşteri, tıbbi ilk müdahale ekiplerinin çalışmalarını desteklemek için mevcut bir C4 sistemine entegre edilmiş bir “Tıbbi Komuta ve Kontrol Sistemi” oluşturmak istedi. Entegre sistemin geçişi ve işlevselliğine yönelik tüm gereksinimlerin karşılandığından emin olmak için, INFODAS, gereksinim envanterine ve test senaryolarının oluşturulmasına dayanan doğrulama sürecini destekledi.

Federal Eyalet için BGYS’nin Uygulanması

Almanya’nın 16 federal eyaletinin tümü, tüm devlet kurumları ve bağlı kuruluşları genelinde BSI standardı 200-1 – 200-3’e (IT Grundschutz) dayalı ortak bilgi güvenliği hedefleri üzerinde anlaştı. INFODAS Siber güvenlik danışmanları, sayısallaştırma (e-Devlet) ve bilgi güvenliğinde lider bir rol oynayabilmek için bir BGYS planlama ve uygulama sürecinde federal eyaletteki tüm hükümet organlarını destekliyor.

Kritik altyapı

Kritik altyapı müşterileri, BT / OT’lerini korumak için BT / Siber Güvenlik Danışmanlarımıza ve Ürünlerimize güveniyor.
Federal Bilgi Güvenliği Dairesi (BSI) ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi’ne (BBK) göre çeşitli sektörlerden ve boyutlardan kuruluşlar kritik altyapı olarak kabul edilir. Geçici nitelikte bile olsa bir kesinti, ağa bağlı modern bir toplum için geniş kapsamlı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, kritik altyapının siber saldırılara karşı herhangi bir güvenlik açığı, ulusal güvenliğe yönelik bir tehdit olarak anlaşılır. Alman BT Güvenliği Yasası, sağlayıcılar için çeşitli bilgi güvenliği gereksinimleri ile sonuçlanan kritik altyapı korumasına (CIP) vurgu yapmaktadır.

Kritik altyapıya genel bakış

– Enerji
– Sağlık hizmeti
– Finansal hizmetler
– Medya
– BT ve Telco
– Su
– Savunma
– Ulaşım
– Gıda
– Devlet

FOTO GALERİ

English English Turkish Turkish