STARTSTICK

Faaliyet Konusu: Hava Araçları için Taşınabilir Lityum Motor Çalıştırma Bataryası

GENEL BİLGİ

NATO GPU konektörü olan hava araçlarının (uçak ve helikopterler) motorlarını hava aracında mevcut aküyü kullanmadan çalıştırmak maksadıyla üretilen StartStick, halihazırda dünyadaki en güçlü (28 kW) ve en hafif (4.5 kg) mobil, taşınabilir bir bataryadır.

Lityum-Ion batarya sistemi olan StartStick, harici GPU ve dahili akünün kullanılmasına gerek kalmadan tam dolu şarjda 4 kez motor çalıştırma gücüne sahip (28 V, 1.350 A), periyodik bakıma kadar 4.000 kez motor çalıştırma ömrü olan, tek çalıştırma sonrası 30 dakikada, tamamen boş olduğunda ise 3-4 saat arasında tam şarj edilebilen, uçuş esnasında da şarj imkanı olan ve tüm havacılık standartlarına sahip gelişmiş bir bataryadır.

Özellikle helikopterlerin havaalanları yerine çoğu zaman pist dışı inişler, acil kalkışlar ve soğuk hava şartları gibi durumlar ile güvenlik güçlerinin sessiz kalkış ihtiyaçları kapsamında (jeneratör çalıştırmadan), ayrıca bir güç kaynağı gereksinimi olmadan motorun çalıştırılmasını mümkün kılar.

İlave olarak, yüksek maliyetli dahili akünün yerine kullanılarak bakım onarım ve idame kolaylığı ve bunların maliyetinden tasarruf etme ve dahili aküye nazaran ucuz ve etkin bir çözümdür. Aviation Battery Systems LLC (ABD) firması tarafından üretilen StartStick’in Türkiye ve komşu ülkelerde tek yetkili distribütörü olarak hizmetinizdeyiz.

FOTO GALERİ

Video Galeri

English English Turkish Turkish