Tortuga XS

 

500 m derinlikli su altı denetim robotudur. 4 yatay iticinin her biri 17 kgf'lik bir itme kuvveti geliştirir ve ROV'un yönden bağımsız olarak 4 knota kadar güçlü akım koşullarında çalıştırılmasına izin veren benzersiz bir azimut kontrol sistemi ile donatılmıştır.

Rakipsiz 1,5 itme / ağırlık oranı ve tam entegre akustik görüntüleme çözümü sayesinde Tortuga, zorlu çalışma koşullarında (düşük görüş, güçlü akıntılar, uzun menzilli denetimler, vb.) Su altı incelemeleri için en iyi araçtır.

 

İTME
Tortuga, her biri 17 kgf itme kuvveti geliştiren azimut kontrollü 4 yatay itici ile güçlendirilmiştir. Muayene sınıfı ROV pazarındaki en yüksek itme / ağırlık oranını sunar.

 


İLETİŞİM
Yenilikçi bir iletişim protokolü sayesinde, ROV ipi, sürüklemeyi en aza indirmek ve inceleme aralığını optimize etmek için azaltılmış bir çapa (9,5 mm) sahiptir.

 


HİDRODİNAMİK TASARIM
Tortuga'nın AUV tasarımından ilham alan yenilikçi form faktörü, gelişmiş navigasyon yetenekleri ve artırılmış denetim aralığı sağlar.

 

DERİNLİK 500M 4  KNOT AKIMINA KADAR AZIMUTHAL İTME 4x17 KGF KOMPAKT VE HAFİF 40KG

 

Genel Rov
Derinlik derecesi: 500m
ROV boyutları: L996mmxW430mmxH461mm
ROV ağırlığı: 45kg havada (Lite konfigürasyonu için 35kg) / suda nötr
ROV maks. hız: 4,2 knot (maks. çalışma akımı 4 knot)

Tahrik ve Güç Kaynağı
İticiler: 4 yatay itici manuel ayarlı (Lite) veya azimut kontrollü (itici başına 17 kgf) ve 2 dikey itici (itici başına 10 kgf)
Güç kaynağı: Harici güç 400/230 VAC
Yüzey gücü gereksinimi: 10 kVA

Bakım ve Garanti
Dokümantasyon: Sert ve yumuşak versiyonlarda kullanım kılavuzu
Bakım: Özel bir bakıma gerek yok
Garanti: 1 yıl yedek parça ve işçilik

Sistem Kontrolü
Pilot uygulama: Konsol, su geçirmez bir kasaya entegre edilmiş 625 mm x 500 mm x 218 mm
Ekran: 2 entegre 17 '' PC ekranı, video için değiştirilebilir, sonar, diğer sensörler
Kontrol: 2 x çok işlevli kumanda kolu ve dokunmatik yüzey
Kaydedici: Entegre PC'ye kaydedilen veriler
Otomatik işlevler: Yön, derinlik, yukarı / aşağı
Video çıkışı: HDMI

Seçenekler
Seçenek arabirimi: Hızlı bağlantı sistemi ve kolay sensör entegrasyonu için yardımcı fiş (maks. 300 W)
Konum tutma: Dinamik konumlandırma modu
Lazer ölçümü: Özel yazılıma sahip lazer ölçüm aracı
Görüntüleme sonarı: BluePrint Oculus veya Teledyne Blueview M900 çok ışınlı sonarlar
Mekanik sonar: Tritech Micron DST veya eşdeğeri
Akustik poz: BluePrint SeaTrac USBL
Kalınlık ölçümü: Cygnus US göstergeleri
CP ölçümü: Buckleys CP probları
Altimetre: Tritech PA100, Impact Subsea ISA500 veya eşdeğeri, otomatik irtifa
Phys-chem ölçüm: Tuzluluk, pH, bulanıklık probları vb.
Manipülatör: Değiştirilebilir çenelere sahip 2 ila 5 işlevli manipülatör kolu
Örnekleyiciler: Su ve tortular
Wifi bağlantısı: Harici ekranda video aktarımı

Entegre Sensörler
Ön / arka kameralar: Full HD video kameralar 1080p, 0,08 lux
Pan & Tilt: Ön kameraya entegre edilmiş Pan & Tilt ünitesi, arka kamerada isteğe bağlı
Aydınlatma: Ön: 2 x 10.000 lümen, Arka: 2 x 10.000 lümen, yoğunluk kontrolü
INS: SBG Ellipse 2 serisi
Sensörler: Pusula, derinlik, sıcaklık, sızıntı detektörü (dahili nem seviyesi)

Tether
Standart: 300m yüzer (çap 9,5 mm), kırılma mukavemeti 500 kg. 500 m'ye kadar uzatmalar
İletişim: Güç Hattı İletişimi (PLC)
Fiber optik seçeneği: 3000 m'ye kadar uzunluklar

Ambalaj
Durum 1: ROV + ipli manuel vinç
Durum 2: Kontrol konsolu + güç kaynağı ünitesi

 

AÇIK DENİZ
Tortuga başlangıçta, geleneksel O&G varlıkları (FPSO, platformlar, şamandıralar) ve denizdeki yenilenebilir enerji altyapıları (rüzgar türbinleri, vb.) Üzerindeki açık deniz sualtı denetimi, temizlik ve izleme görevleri için tasarlanmıştır.

Güçlü yatay ve dikey itme kapasitesi, güçlü akımlara ve şiddetli dalgalanmalara karşı koymaya izin verir, böylece gelgit koşullarında bile sıçrama bölgesinden 500 metre derinliğe kadar operasyonlara izin verir.

Full HD kameralarla donatılmış ve sensör ve takım entegrasyonu için yüksek yük kapasitesi sunan Tortuga, GVI / CVI, UWILD, denizde büyüme değerlendirmesi ve kaldırma, NDT operasyonları (CP, FMD ve WT ölçümleri) ve yükselticilerde 3D akustik modelleme için mükemmel şekilde uygundur. , anotlar, boru hatları, ceketler, palamar halatları, gövdeler, şamandıralar ve diğer su altı altyapıları.

Hafif ve kompakt olan Tortuga, yalnızca 2 operatör ve minimum güverte ayak izi ile kolay başlatma / kurtarma işlemleri sağlar.

SAVUNMA
Tortuga, sağlam ve güvenilir bir su altı inceleme aracı arayan, hızlı ve kolay bir şekilde konuşlandırılan ve değişken akım ve görüş koşullarında çalışabilen yetkililer için nihai çözümdür. Çok yönlülüğü, adli tıp / nesne arama, gemi gövde incelemesi veya mayın savaşı operasyonları ve eğitim için dalgıç desteği gibi çok farklı görevlerin gerçekleştirilmesine izin verir.

Kontrol panelindeki çok huzmeli sonar özel ekranı ve araç üzerindeki montaj braketi, tamamen entegre ve operatör dostu bir akustik görüntüleme çözümü sunar. Böylece görevler, sıfır görüş koşullarında bile uygulanabilir.

İç, liman, kıyı ve açık deniz operasyonları için uygun olan Tortuga, günlük görevleriniz için zorlayıcı müttefikinizdir: Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik, Gümrük, Polis, Sivil Güvenlik, Liman yetkilileri vb.

 

YAPILAR
Hidroelektrik, su temini, atık su ve drenaj yapıları gibi sivil varlıklar, bütünlüklerini ve yıllar boyunca normal çalışmasını sağlamak için güçlü ve düzenli bir izleme gerektirir.

Sualtı yapılarının ve sular altında kalan kapalı alanların muayenesi, zor erişim, uzun mesafeler ve işletim koşulları (güçlü akıntı, düşük görüş mesafesi) nedeniyle bazen çok zordur. Tortuga tüm bu kısıtlamaların üstesinden gelir: yüksek itme kapasitesi, entegre akustik görüntüleme çözümü, kompaktlık ve fiber optik uyumluluğu. Eşsiz özellikleri, borular ve galeriler gibi sınırlı alanlarda 800m çaptan 3.000m mesafeye kadar uzun menzilli gezi yetenekleri sunar.

Tortuga, baraj inşaatı incelemesinden 3D tünel profiline kadar çok farklı görevler için birçok sensör ve aletle donatılabilir.