Havacılık sektöründe kullanılan Takım çantaları, içerisinde hava araçlarının bakım ve onarımı maksadıyla kullanılan muhtelif takım alet ve avadanlıklarını barındıran çantalardır.

Havacılık takım çantası- el aletleri içeriği;

  • Aviyonik, Mekanik, Hidrolik, vb. uçak bakım personeli uzmanlıklarına göre farklılaştırılmış muhtelif takım alet ve avadanlıkları (pense, yankeski, tornavida, alyen, vb.) içerir.
  • Buna ek olarak, eldivenler de elleri tehlikelerden korumak amacıyla takım çantalarına eklenmiştir. Kişisel koruyucu donanım önkol ve kolun bir kısmını kaplayan eldivenler çantalarda yerini alan ürünlerdir.
  • Koruyucu gözlük ise vücudun en hassas noktası olan gözleri tehlikelerden korur. Çalışma ortamlarında tehlikelere göre bu gözlüklerin koruyuculukları ve gözlük tipi değişkenlik gösterir.

Havacılık el aletleri, teknisyenlerin ihtiyaç duyduğu en önemli ürünlerdir. Havacılıkta uçak ve helikopterlerin bakım faaliyeti çok önemlidir ve muhakkak standartlara uygun olarak doğru alet ve takımla uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu konuda FAA ve diğer ahavacılık standardizasyon kuruluşları tarafından hem teknisyen personelin hem de bakım ile ilgili birçok kriter ve standardizasyon tebliği mevcuttur. Ayrıca ve zöellikle uçak/helikopter üretici firması tarafından hangi bakımlarda hangi takım aletlerin kullanılması gerektiği bakım kitaplarında mevcuttur ve buna havacılık endüstrisinde harfiyen uyulur.

Takım çantaları içeriğinde farklı malzemeler barındıran içerikte geliştirilmiştir. Örneğin, takım çantalarının içinde yer alan el fenerlerinin ışığından olası elektrik kesintileri durumunda yararlanılır.

Red Box Aviation firması tarafından Yer Destek Ekipmanları konusunda uzman bir firmadır. Havacılık Yer Destek Ekipmanları (GSE) sektörünün önde gelen global markası Red Box Aviation firmasının Türkiye yetkili distribütörü olarak, sivil/askeri havacılıkta, gerek havaalanları & meydanlar & hangarlar gerekse hava araçları için yer destek ekipman ihtiyaçlarınız için mükemmel ürünler sunar.

El Aletleri & Takım Çantaları: Hava aracı bakımında kullanılan el aletleri & takım kitleri, müşteri talebi doğrultusunda hava aracı marka model bazında veya elektrik/mekanik/aviyonik gibi farklı ihtisasların kullanacağı takımlar için “customized” takım kitleri/çantaları (foam cutting & laser etching dahil). Ayrıca, talep edilmesi durumunda firma/kurum isim&logo vb. baskılar da her bir takım üzerine lazer ile işlenebilmektedir.

 

English English Turkish Turkish