Subsea Tech, araştırma programları çerçevesinde birkaç yıl boyunca bilimsel kuruluşlarla çalışmış ve onlara sualtı ekosistemi gözlemi, çevresel izleme veya su altı arkeolojik araştırmaları için standart veya ısmarlama çözümler getirmiştir. Subsea Tech, büyük yenilik kapasitesi sayesinde bilim insanlarının özel ihtiyaçları ve bütçelerine uygun su altı gözlem sistemleri tasarlar ve üretir. Dahası, Subsea Tech, gelecekteki sensör entegrasyonu için yükseltilebilir ve yeterince basit sistemler sağlayabilir.

Subsea Tech’in mini-ROV ve USV’si, CNRS, Fransız Biyoçeşitlilik Ajansı, Avustralya Antarktika Bölümü, CIDCO (Kanada), DRASSM (Fransız sualtı arkeolojik araştırma departmanı) gibi ünlü bilimsel kuruluşlar ve araştırma enstitüleri tarafından birkaç kıtada kullanılmaktadır.

SUALTI EKOSİTEMLERİNİN GÖZLENMESİ

Subsea Tech’in mini ROV ve su altı video kameraları, 300 m derinliğe kadar gözlemlere ve kayıtlara izin verir. İnsanın erişemeyeceği derinliklerde yaşayan tehlikeli veya korkulu türlerin ve ekosistemlerin yakından gözlemlenmesi ve davranışsal incelenmesi mümkün hale geliyor.

Görevler
Mini ROV veya su altı video kamera ile sualtı faunası / flora gözlemi
Sualtı türleri davranış çalışması
Ekosistem örneklemesi
HD mini-ROV kullanan su altı belgeselleri için çekimler
Faydaları
Sistem kompaktlığı ve taşınabilirliği sayesinde hızlı ve kolay dağıtım
Dalgıç müdahaleleriyle ilgili maliyeti ve riskleri azaltmak
Tehlikeli türler hakkında artan bilgi
Derin alanlara erişim

ÇEVRESEL İZLEME

Çevresel parametrelerin izlenmesine yönelik birçok sensör ve aksesuar, Subsea Tech’in mini-ROV’larına ve USV’lerine kolayca entegre edilebilir. Sualtı ve su üstü araçlarımız, su ortamının izlenmesi için görevlerinin maliyetlerini ve verimliliğini optimize etmek için çevre yetkilileri ve mühendislik şirketleri tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır.

Görevler
Mini-ROV üzerine monte edilmiş örnekleme sistemi ile su kalitesi izleme
Mini ROV kullanarak tortu örneklemesi
Mini ROV veya USV üzerine monte edilmiş göstergeler kullanarak fiziko-kimyasal parametrelerin izlenmesi
sualtı tematik haritalama
Faydaları
Sistem kompaktlığı ve taşınabilirliği sayesinde hızlı ve kolay dağıtım
Çevresel izleme maliyetini düşürmek
Otomatik edinim süreçleri sayesinde izleme prosedürü optimizasyonu

HİDROGRAFİ

Küçük boyutlarına kıyasla yüksek taşıma kapasitesi sayesinde, Subsea teknolojisinin insansız yüzey araçları (USV), uzak, sınırlı ve sığ alanlarda bile hidrografik görevler için tek huzmeli / çok huzmeli yankı kurucular veya ADCP yerleştirebilir. Subsea Tech’in USV’si, eksiksiz bir bağlantı arayüzü ile donatılmıştır, bu nedenle birçok sensörün kolay entegrasyonuna izin verir.

Görevler
Tek kirişli ve çok ışınlı batimetri
Mevcut profil oluşturma
Faydaları
Otomatik edinimler sayesinde gelişmiş çıktılar
Yüksek çözünürlüklü batimetri (cm)
Anket maliyetlerini düşürmek
Anketler sırasında insan riskini azaltmak

English English Turkish Turkish