Toplam yıllık kültür balıkçılığı üretimi, dünya su ürünleri tüketiminin% 45’ine katkıda bulunmaktadır. Üretim altyapılarını ve ekipmanlarını uygun çalışma koşullarında tutmak, üretimi güvence altına almak ve hijyen ve sağlık standartlarına uygunluğu sağlamak, gıda güvenliği ve halk sağlığı açısından kritik zorlukları temsil etmektedir.

Subsea Tech, aralarında Norveç ve Şili’nin de bulunduğu ana üretici ülkelerin su ürünleri yetiştirme çiftliklerine günlük işletme / bakım ve temizlik görevleri için hafif, kullanıcı dostu ve uygun fiyatlı su altı denetim ve gözetim sistemleri sağlayarak bu zorlukların üstesinden gelmeye katkıda bulunur. üretim alanlarının korunması.

Subsea Tech’in mini-ROV ultra taşınabilirliği, bir siteden diğerine kolay taşıma ve dağıtım sağlar, böylece hissedarlar için hızlı bir yatırım getirisi sağlar.

NET, ŞAMANDIRALAR VE BAĞLAMA DENETİMİ

Su ürünleri yetiştiriciliği çiftliklerinin karşılaştığı operasyonel ve düzenleyici gereksinimleri karşılamak için, Subsea Tech’in mini ROV’si, su altı altyapılarının ve ağlar, şamandıralar, filtreler gibi ekipmanların ara sıra veya düzenli olarak denetlenmesini sağlamak için güç kaynağı olsun veya olmasın herhangi bir çiftliğe kolayca ve hızlı bir şekilde yerleştirilir, palamar vb.

Yüzey operatörlerine gerçek zamanlı çekim sağlayan sabit istasyonlu su altı video kameraları sayesinde tam zamanlı izleme gerçekleştirilebilir.

Görevler
Hataların tespiti ve lokalizasyonu için ağların ve şamandıraların görsel
muayenesi,
Kirlenme kalınlığını değerlendirmek için demirlemelerin görsel muayenesi.
Faydaları
Dalgıç müdahalelerine kıyasla maliyet ve risk tasarrufu sağlayan çözüm,
Dalgıç ekibi müdahalelerine kıyasla artan denetim esnekliği.

ÖLÜ BALIKLARIN İYİLEŞTİRİLMESİ

Su ürünleri yetiştiriciliği çiftliklerinde ölü balıkların günlük olarak kurtarılmasını gerektiren Şili yasalarına uymak için Subsea Tech, havuzun dibinde yatan ölü balıkları toplamak için ağ çekebilen yüksek itme gücüne sahip bir mini-ROV tasarladı. Bu mini ROV, geleneksel kurtarma sürecine (dalgıçlar) kıyasla zamandan ve paradan tasarruf sağlar ve operasyonel riskleri azaltır.

Görevler
Havuzun dibinde ölü balıkları toplayın.
Faydaları
Dalgıç müdahaleleriyle ilgili maliyetleri ve riskleri azaltmak,
Kurtarma işlemleri için zaman tasarrufu,
Dalgıç ekibi müdahalelerine kıyasla artan denetim esnekliği.

TEHLİKELİ TÜRLER GİRİŞİNİN TESPİTİ

Dünyanın bazı bölgelerinde, su ürünleri çiftlikleri genellikle köpekbalıkları veya deniz aslanları gibi zararlı türlerin saldırısına uğrar. Subsea Tech, çiftçilere otomatik su altı saldırı tespiti için sonar veya akıllı ağ sistemleri sağlayarak üretimlerine karşı saldırıları önlemek için destek oluyor.

Görevler
Zararlı tür saldırılarının tespiti ve lokalizasyonu ve alarm tetiklemesi.
Faydaları
Üretim alanlarına erişimin tam zamanlı izlenmesi

English English Turkish Turkish