HGH

Faaliyet Konusu: Panoramik (360 derece) Termal Kamera Sistemleri

GENEL BİLGİ

Askeri Üsler, Devlet Birimleri, Petrol Rafineleri, Petrol/Gaz Depolama Tesisleri gibi Stratejik Tesisler, Hapishaneler, sınırların güvenliği, havaalanları, limanlar, vb. tesislerin güvenliği ile VIP koruma vb. sektörlerde 7/24/365 durumsal farkındalık sağlayan, UAV/Drone tespit eden, 8 km’den insan, 20 km’den tank, 30 km’den gemi tespit eden hem karaya konuşlu hem de askeri/sivil gemilerde kullanılan SPYNEL serisi Panoramik Termal Kamera Sistemleri üreticisi olan HGH Infrared Systems firmasının Türkiye yetkili distribütörü olarak hizmetinizdeyiz.


SPYNEL serisi Panoramik Termal Kamera Sistemleri radar gibi kendi etrafında sürekli dönerek (modele göre değişir: 1-2 rotation/sec), kapsama alanı içerisinde bulunan tüm hedefleri yaydıkları ısı ile gerçek zamanlı tespit eder, monitörde sergiler ve operatöre alarm verir.

Panoramik Termal Kamera, radar gibi kendi etrafında dönerek ısı yayan tüm hedefleri (insan, hayvan, araç, vb.) hareket etsin/etmesin tespit eder ve takibi bırakmaz.

Panoramik Termal Kameralar, yaygın olarak kullanılan PTZ (Pan Tilt Zoom) Termal Kameralara kıyasla çok daha akıllı ve etkin bir gözetleme sunar. PTZ Termal Kameralarda muhakkak radar entegrasyonu gerekir ve maalesef radarlar hareketsiz hedefleri tespit edemez. Hareketsiz şekilde duran insan veya araç radar için yok hükmündedir. Dolayısıyla bu noktada radarlar büyük bir güvenlik açığına sebep olurlar.

Ayrıca, radarlar özellikle herhangi bire tesise, askeri birliğe/üsse sızma girişiminde bulunmak için kullanılan sürünme yönteminde, radarlar bu “sürünen insanlar”ı tespit edemez. Bu da çok önemli bir güvenlik açığıdır. Sadece hareketli hedefleri gören radarlar, tespit ettikleri onlarca hedeften hangisinin gerçek anlamda tehdit olduğu ve hangisinin ne olduğunu (insan, hayvan, araç, vb.) bilemez.

Bunun için, radarın tespit ettiği hedeflerden mecburen operatör tarafından inisiyatif esaslı bir seçim yapılarak “slew to cue” ile PTZ Termal Kameranın seçilen hedefe bakması sağlanacaktır. Özellikle çoklu hedeflerde bu durum, yani her bir hedefin ayrı ayrı seçilip PTZ Termal Kamera ile sürülmesi çok ciddi zaman kaybına ve tehdit önceliklendirmesinde ciddi bir güvenlik zafiyetine sebep olacaktır.

PTZ kameranın dar bakış alanı (FOV), tehditlere doğru dönmesi ve zoom yapması gibi işlemler zaman kaybettirir ve tesis güvenliğinde zaafiyete sebep olur.

Öte yandan radar tarafından tespit edilen birden çok hedefin çoğunluğunun gerçekten tehdit olduğunu düşünelim. Operatör sadece bir hedefi PTZ ile takip ederken diğer tehditler nasıl takip edilecek? Diğer tehditler bu arada taktik bir hamle yapı tek hedefi hareket ettirip, sonrasında hızlıca tesise sızma/saldırı girişiminde bulunabilir. Çünkü Radar entegre PTZ sisteminin bu zaafiyeti bilinen bir durumdur.

Literatürde “Soda Straw Effect” olarak adlandırılan bu duruma tek çözüm sıklıkla kullanılan PTZ Termal Kamera+Radar olarak kurgulanan güvenlik sistemine Panoramik Termal Kamera entegrasyonu yapılmasıdır.

Gelişmiş ülkelerde, PTZ Termal Kameraların ve radarın sebep olduğu güvenlik açığını bertaraf etmek ve ilave bir güvenlik katmanı oluşturmak için muhakkak Panoramik Termal Kamera sistemi PTZ Termal Kamera+Radar sistemine entegre edilir.

İlave olarak, COVİD- 19 için özel olarak geliştirilen 1.000 m2 alan içerisinde yüz tanımlama, maske tespiti ve ateş ölçme yeteneklerini sunan ve Los Angeles Uluslararası Havalimanında da kullanılan mIRcury ürününün

Cyclope gelişmiş hareket algılama yazılımı ile Spynel panoramik IR kameranız, geleneksel ve asimetrik tehditlere karşı eşi benzeri görülmemiş gerçek zamanlı güvenlik sağlayabilir. Bu kızılötesi arama ve izleme sistemi tamamen pasif, sağlam ve kompakttır ve dakikalar içinde tam olarak çalışabilir.

SPYNEL 360 ° termal görüntüleme sisteminiz, daha önce hiç görülmemiş geniş alan gözetimi sağlar. SPYNEL ile, ağır deniz karmaşasında RHIB botları, İHA’ları, stealth uçakları, Güdümlü Mermileri (G/M), sudaki yüzücüleri (deniz komandolarını, terörist, vb.), her türlü küçük tekne/botları tespit, teşhis ve izleme imkanına kavuşacaksınız.

Deniz Kuvvetleri Donanma savaş gemileri için geliştirilen SPYNEL DENİZ ürünleri, ayrıca bir radar gereksinimi duymadan tek başına geminin etrafına görünmez duvar örerek uzun mesafeden her türlü tehdidi (G/M) dahil algılar, teşhis ve takibini yapar, gelişmiş durumsal farkındalık sağlar. Infra-red Search & Track (IRST) olarak adlandırılan sistem, hem müstakil (stand-alone) hem de talep edildiği takdirde suüstü savaş gemilerinin komuta kontrol sistemlerine entegre edilmesi de mümkündür. Belirtilen çözüm Sahil Güvenlik gemileri için de özellikle göçmen tespiti/kontrolü, Arama Kurtarma (A/K) faaliyetleri, kaçakçılık vb. görevlerde çok etkin denetim sağlar.

SPYNEL serisi Termal Kamera Sistemlerine ilave olarak, COVİD- 19 için özel olarak geliştirilen 1.000 m² alan içerisinde yüz tanımlama, maske tespiti ve ateş ölçme yeteneklerini sunan ve Los Angeles Uluslararası Havalimanında da kullanılan mIRcury ürününün üreticisi olan HGH Infrared Systems firmasının Türkiye yetkili distribütörü olarak hizmetinizdeyiz.

Spynel ailesinin tüm gözetim uygulamalarını kapsayan 8 üyesini keşfedin:

1. SPYNEL-M: Panoramik Termal Kamera

Kompakt ve uygun maliyetli 360 ° IR sensörü. Anında güvenlik için sağlam, taşınabilir sensör. İnsan algılama aralığı: 700 metre.

2. SPYNEL-U: Panoramik Termal Kamera

Soğutmasız Uzun Dalga Kızılötesi (LWIR) sensör. Seçenek olarak entegre görünür panoramik kamera. İnsan algılama aralığı: 2 km’ye kadar.

3. SPYNEL-C Panoramik Termal Kamera

LWIR: Soğutmalı Uzun Dalga Kızılötesi sensör. 12 Mpix ile 360 ° görüntüler. İnsan algılama aralığı: 3 km’ye kadar.

4. SPYNEL-S Panoramik Tefmal Kamera

Soğutmalı Orta Dalga Kızılötesi (MWIR) sensörü. 30 Mpix’e kadar panoramik görüntüler. İnsan algılama aralığı *: 6 km’ye kadar.

5. SPYNEL-X Panoramik Termal Kamera

Soğutmalı Orta Dalga Kızılötesi (MWIR) sensörü. 120 Mpix’e kadar panoramik görüntüler. İnsan algılama aralığı *: 8 km’ye kadar.

6. CYCLOPE Otomatik Tespit ve İzleme Sistemi

CYCLOPE, SPYNEL sensörleri tarafından yakalanan 360 derece yüksek çözünürlüklü görüntüleri analiz eden otomatik saldırı algılama ve izleme yazılımıdır.

7. CYCLOPE HYPERVISOR – Birden çok Panoramik Termal Kameranın Uzaktan Denetim ve Kontrolü

Cyclope Hypervisor, bir veya birkaç kritik altyapı üzerine kurulan tüm Spynel sensörleri tarafından tespit edilen tüm tehditlerin tek bir GUI üzerinde küresel olarak izlenmesini sağlar.

8. mIRcury: Kalabalıkta Panoramik Sıcaklık Taraması için

Geniş Panoramik Algılama Aralığı. Çoklu ve çok yönlü algılama. Veri analizi ve yanlış uyarı filtreleme.
FOTO GALERİ

English English Turkish Turkish