LYYN

Faaliyet Konusu: Meteorolojik koşulların sebep olduğu yağmur, kar, sis, pus, düşük ışık, karanlık ve ayrıca sualtında video görüntülerini gerçek zamanlı olarak işleyip iyileştiren ürünler.

GENEL BİLGİLER

LYYN tarafından geliştirilen benzersiz ve patentli teknoloji, özellikle düşük görüş şartlarında (yağmur, kar, sis, pus, düşük ışık, karanlık ve sualtında) kameraların sağladığı düşük kaliteli görüntünün gerçek zamanlı olarak ileri seviyede iyileştirilmesini sağlayarak bu olumsuzlukları ortadan kaldırır. Termal Kameralarda dahi görüntüyü iyileştiren LYYN, analog, dijital, IP normal kameraların görüntülerini muazzam şekilde gerçek zamanlı olarak iyileştirir. Dijital videoyu 1 mikrosaniyede (saniyenin milyonda biri), analog videoyu 140 mikrosaniyede iyileştirerek sunar. LYYN’nin sunduğu ürünler, tüm askeri platformlar (savaş gemileri, denizaltılar, uçaklar, helikopterler, İHA’lar, tanklar, zırhlı araçlar), askeri birlik ve üsler, devlet tesisleri, stratejik tesisler, petrol rafinerileri, sınır güvenliği, şehir, karayolları, otoyollar, havaalanları, limanlar, bankalar, MOBESE kameraları gibi kameranın kullanıldığı her sektörde geniş bir kullanım alanına sahiptir.

LYYN’İN VİZYONU, METEOROLOJİK KOŞULLARIN SEBEP OLDUĞU GÖRÜNÜRLÜK KOŞULLARINDAN BAĞIMSIZ OLARAK NET BİR GÖRÜŞ SUNMAKTIR.

Geçmiş

2003 yılında kurulan LYYN AB firması, insanın görme duyu organının meteorolojik koşulların sebep olduğu olumsuz görüş şartlarının iyileştirilmesi maksadıyla görüntü ve sinyal işleme tabanlı bir algoritma ve teknoloji geliştirmiştir. LYYN’nin patentli teknolojisi, çok sayıda uygulama ve üründe gerçek zamanlı video görüntüsünün iyileştirilmesini sağlar. LYYN’nin teknoloji platformu, video ekipmanı kullanırken en yaygın sorunlardan biri olan görüşün zayıf olmasını bertaraf ederek görüntüyü gerçek zamanlı iyileştiren dünyadaki tek etkili ve yaygın çözümü sağlar. LYYN’in 50’den fazla ülkede savunma sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerde müşterisi vardır.

Neden LYYN’i Seçmelisiniz?

Çözümlerimiz düşük görüş şartlarında (yağmur, kar, sis, pus, düşük ışık, karanlık ve sualtında) video görüntülerini gerçek zamanlı olarak iyileştirir. Savunma sektörüne ilave olarak müşterilerimizin uygulamalarından bazıları sualtı, uzun mesafeli gözetim, boruların muayenesi (içeride), nükleer enerji santralleri, dronlar, liman havzaları, gemiler (tekne muayeneleri), su rezervuarları ve endoskopi içerir.

Teknolojimiz

LYYN, gerçek zamanlı video iyileştirme için kapsamlı bir Yapay Zeka (AI) tabanlı görünürlük çözümü sunan pazardaki ilk ve rakipsiz şirkettir. Patentli matematik algoritmaları ve patentli sinyal & görüntü işleme yöntemini ve benzersiz yüksek hızlı elektronik donanım tasarımımızı kullanan teknolojimiz, hava koşullarından veya düşük ortam ışığından etkilenen görüntülerin gerçek zamanlı iyileştirilmesine olanak tanır.

Dijital Gerçek Zamanlı Pazar Büyümesi

LYYN AB firması tarafından bir dizi yeni ürün geliştirme çalışmalarına devam edilmektedir. Bunlardan Dijital Gerçek Zamanlı Platform, birçok yeni pazar segmenti ve uygulaması ile görüntü teknolojisine yön verecektir.

Video İyileştirme Sistemleri

Video iyileştirme sistemleri kötü hava koşulları ve su altında çekimlerinin iyileşmesini sağlayan önemli bir sistemdir. 2003 senesi itibari ile kullanılan video iyileştirme özelliği, LYNN’nin patentli teknolojisi ile Stellar Defence ürünleri arasında kullanıma sunulur. Video ekipmanlarında yaygın görülen sorunları gidererek net bir görünüm kazanılmasını olanaklı kılar. Bu sayede Stellar Defence firması olarak mevcut olan birçok sualtı ve su üstü teknolojilerinin yanında Video İyileştirme Sistemleri ve daha pek çok güvenlik sistemine sahip olma imkanı tanımaktayız. Video iyileştirme teknolojisinin tercih edildiği alanlar ise,

 • Adli vakalarda suçluların tespiti
 • Sualtında çekilen görüntüler
 • Mobesse kameraları
 • Alışveriş merkezleri
 • Askeri Donanma vb.

Ürün kullanım sırasında etkin bir çalışma performansı ortaya koyar. Kapsamlı bir yapay zeka ile gerçek zamanlı video iyileştirme imkanı sunan ürün aynı zamanda yüksek performans ile CPU ve GPU görüntü işlemlerini birlikte sunmaktadır. Hızlı elektronik tasarımı sayesinde yüksek donanıma sahip olan video iyileştirme teknolojisi videoların gerçek zamanlı iyileştirilmesine imkan tanımaktadır. Hava koşullarından etkilenmeden patentli sinyal ve görüntü işleme yöntemini en iyi şekilde gerçekleştirir.

Video İyileştirme Sistemlerinin Sağladığı Performans

Stellar Defence firması olarak sunduğumuz ürünler arasında birçok alanda tercih edilen video iyileştirme sistemleri, geniş kapsamda kullanım imkanı tanır. Çekilen görüntülerin yorumlanıp anlaşılmasına yardımcı olan sistemsel özellikte görme bileşenlerini iyileştirme sağlayarak, beynin filtreleme sisteminin daha fazla veri kullanmasına imkan tanır. Stellar Defence tarafından verilen hizmette video iyileştirme ile görüntülerde netlik kazanma imkanı sağlayabilirsiniz.

Görüntü iyileştirme, özellikle su altı kameraları ve kötü hava şartlarında yapılan çekimlerde önemini ortaya koymaktadır. Genel olarak kameralarda su teması veya sis sorunu gözlemlendiğinde görüntüyü net algılama imkanı ortadan kalkar. Bu sebeple de elde edilen görüntülerin kalitesinde düşüş gözlemlenir. Bu noktada devreye giren Stellar Defence sayesinde sunulan video iyileştirme sistemleri ayrıntılı görünürlük sunan sıradan kameralarda dahi çalışma imkanı sunar.

Video İyileştirme Sistemleri Ürün Özelliği

Çekilen videoların hava olumsuzluklarına karşı ve su altında yapılan çekimlerde net bir görüntü yakalanmasına olanak verir. Aynı zamanda adli vaka olaylarında da çözüm sunmaktadır. Bu sayede belirli bir çalışma algoritmasına sahip olan ürün,

 • Görüntü akışı sırasında otomatik şekilde çekim hareketlerine uyum sağlar
 • Gerçek zamanlı görüntü iyileştirme sağlamaktadır
 • Çekilen her video karesini ayrı ayrı işler
 • Kullanımı hem kolay hem de portatif ürün özelliğindedir

Kullanımı ile kolaylık sağlayan Stellar Defence kalitesi ile video iyileştirme sistemleri zayıf görüş gibi problemleri ortadan kaldırmak için yardımcı olmaktadır. Renk ve kontrasttaki belirsiz farklılıklar dahi netlik kazanarak istenilen detaylandırmayı sağlar. CCTV renkli kameradan gelen görüntüyü kullanmaktadır.

Video İyileştirme Sistemlerinin Teknik Avantajları

LYYN teknolojisi düşük maliyetli yatırımlarla donanım ve yazılım uygulamalarına kolaylıkla uygulanabilir ve entegre edilebilir sitem özelliğindedir. Bu sayede yatırım maliyeti düşük olmasına karşın sunduğu yüksek performans ve kalite oldukça önemlidir. Stellar Defence sayesinde Video iyileştirme sistemleri su altında yapılan çekimleri desteklemesi bakımından görüntü kalitesinde ki iyileştirme en iyi şekilde sağlanır. Hava şartlarının etkisini ortadan kaldırarak görüntülere netlik kazandırır. Video iyileştirme sistemlerinin kullanımında ki teknik avantajlar ise,

 • Geliştirme potansiyeli
 • Hız
 • Kullanım kolaylığı
 • GPU Uyumluluğu

LYNN ile iyileştirme sağlanırken yazılım uygulamalarına tam bir entegrasyon sağlar.  Gelişmiş bir nesne görünürlüğünü sunan teknoloji aynı zamanda hem IP hem de kompozit video uygulamaları için tercih edilmektedir. Güvenlik kameralarında anlık yakalanan görüntülerde de önemli karelerin netlik kazanması ile birçok olayın çözümlenmesine yardımcı olmaktadır. Stellar Defence ile video iyileştirme sistemleri zamandan tasarruf etme imkanı yakalayarak ekonomik açıdan da uygun maliyetlerde sahip olmanızı sağlar. Stellar Defence ürünleri arasında belirtilen kamera ve görüntü sistemleri ise,

 • PTZ Termal Kamera Sistemleri
 • Panaromik Termal Kamera Sistemleri
 • Akıllı Kamera ve CCTV Sistemleri
 • Gerçek Zamanlı Video Kodlama
 • Siber Güvenli
 • Güvenlik Kamera ve CCTV Sistemleri

Kataloğumuzu görmek için tıklayınız.

FOTO GALERİ

Video Galeri

English English Turkish Turkish